Гра під назвою «ДЕБАТИ»
Точка зору, переконання, чіткість, апеляція до опонента, емоційність та стриманість - все це застосовується в грі, яка стала реальністю та яка є важливою для всіх, від політиків до громадських діячів. ДЕБАТИ. Саме вони вимагають вміло поєднувати красномовство та аналітичне, швидке мислення. І що не менш важливо – прогнозувати реакцію опонента і його відповідь на вашу репліку.
Лідерство потребує вміння перековувати аби достукатися до кожного слухача. Студенти УАЛ Харків не вперше грають в цю захопливу та реалістичну гру. Ми отримали навички та вміння дебатувати на лекції «Британські дебати» від Сергія Жижко. Це людина, котра знає як говорити аби переконати навіть найвибагливішого суддю.
Чути як говорять важливо, але практика - це найкращий інструмент вдалого навчання. Ми отримали цікаву тему для дебатів. Ось історія над якою ми дебатували: «Стенлі Вільямс - один із засновників банди «Crips», був відомий під кличкою «Туки». Він пограбував з своє бандою магазин та вбив чотирьох осіб. Його засудили до смертної кари за вбивство. За час перебування у в'язниці, в очікуванні виконання вироку, що тривало більше двох десятиліть, Стенлі Вільямс зумів стати всесвітньою знаменитістю. Розкаявшись у своїх злочинах, він став писати дитячі книги, головною темою яких стала боротьба з вуличним насильством. Всі вони стали бестселерами. Його яскрава і переконлива проза, спрямована на ненасильство, привернула до письменника величезну кількість шанувальників. Вільямс дев'ять разів ставав номінантом Нобелівської премії, п'ять з яких - за мир, чотири - з літератури. Крім того, письменник був нагороджений премією президента США».
То що ж йому потрібно присудити: Нобелівську премію чи смертну кару за вбивство?
Для мене ця тема стала цілою захоплюючою історією та прагненням висловити думку. З командою, яка представляла пропозицію, ми підготували цікаві аргументи на користь того, аби надати Нобелівську премію за гуманізм.
Команда опозиції вдало зуміла теж аргументувати за те, що потрібне сурове покарання. Цікаво чути різні аргументи. Мозок починає аналізувати та критично мислити. Вміння слухати, частіш за все, краща навичка ніж говорити. Адже почути можна різні деталі та миттєво мислити за опонентів, випереджаючи їх слова.
Такі історії дають змогу не лише потренуватися в дебатах, а й задуматися над різними світоглядними темами. Спочатку слухай, а потім говори, в цьому і є ключ досягнення успіху!
#Миколаїв #дебати #переконання #слухай #думай #ual_kharkiv #ual_life #уал_харків #ula_mukolaiv #уал_Миколаїв