«Я не даю вам карту, я даю вам компас» - Ярослав Грицак історик, публіцист, професор УКУ, лектор Української Академії Лідерства.
Про який компас йдеться? Про той, який покаже вірний вектор розвитку нашої країни. Останнім часом ми чуємо в ЗМІ про реформи. Лунають такі вислови «ми беремо за приклад реформу освіти та децентралізації в Польщі» або кажуть «нам потрібно йти Сінгапурським методом». Чи вірні ці всі вислови? Та чи зрозуміє їх слухач.
В світі існує 25% країн, які є багатими, всі інші мають нищій рівень ВВП. Ярослав Грицак зазначає ще важливий критерій: «Найкращим показником успіху країни є тривалість життя». Читаючи його книгу «26-й процент або як подолати історію?», починаєш замислюватися над різними прикладами успішних країн. Чи зможемо ми увійти в клуб багатих країн або що потрібно робити щоб там бути?
Ці думки сформовані Ярославом Грицак на основі «великих книг», першоджерел. Перш за все ми маємо зробити собі національну державу. 1 грудня 1991 року українці де-юре проголосували на референдумі за суверенітет. «Нація – це щоденний референдум» - зазначає Ернест Ренан. Ми довели це на практиці, адже вибір без людей неможливий, прикладом є Майдани.
«Хочете бути багатими – маєте мати нафту бо демократію» - Ярослав Грицак. Вибір очевидний, ми маємо створити режим відкритого доступу до влади, яку делегують громадам.
На основі чого ми будемо приймати рішення? На основі цінностей. Цінності - це той індикатор, який дає людині обрати правильний вектор. Хотів би зазначити про сучасне покоління, яке має цінності такі як і в ровесників в Німеччині, Британії, Франції. Це перше покоління, яке прагне до самовираження. «Рух - це поява нового покоління, які мають цінності» - Ярослав Грицак.
Ми можемо брати, як зразок, різні моделі успіху країн, але маємо винайти свою оригінальну, унікальну, яка підійде для нашої!
#Україна #історія #зміна #модель #рух #успіх #Грицак #ual_kharkiv #ual_life #уал_харків